Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Április 21-én tárgyal a Felsőoktatási Kerekasztal a felsőoktatási törvény módosításáról és ezen az ülésen kerülhet napirendre a képzési szerkezet racionalizálásáról szóló rendelettervezet is.
Júliusban eldől, ki jut be egyetemre, főiskolára. Az idei szabályok szerint azok, akik alap- vagy osztatlan szakra jelentkeztek, elérik a 240 pontos határt, és "beférnek" az intézményi kapacitásba, állami ösztöndíjasként kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben. De mi lesz azokkal a képzésekkel, amelyekre többen jelentkeztek, mint ahány helyet biztosít az adott egyetem vagy főiskola? Cikksorozatunk első része: bölcsészképzések.
Tizenhét éve nem volt ilyen alacsony az egyetemre, főiskolára felvételizők száma, 100 ezernél kevesebben pedig utoljára 2008-ban jelentkeztek. Idén 95 ezren adtak be jelentkezési lapot, és összesen 340 ezer helyre pályáztak. Ez a nap infografikája.
Gépészmérnök, mérnökinformatikus, pszichológia - ezekre az alapszakokra addig be a legtöbben a jelentkezésüket a 2013-as felvételi eljárásban. Íme, a 10 legnépszerűbb szak.
A továbbtanulási tendenciákat jellemzően három tényező határozza meg: a közoktatási rendszer, a felvételi eljárás változásai és a foglalkozások társadalmi presztízsének alakulása. Ami viszont szinte egyáltalán nem szól bele a felsőoktatási jelentkezések alakulásába az – sokak számára valószínűleg meglepően – a szociális helyzet. Merthogy a leghátrányosabb helyzetben lévő gyerekek az általános iskolai padokból sem tudnak „kiszállni”, nemhogy eljutni az érettségiig.